نکات مهم برای خرید یخچال قصابی ویترینی

نکات مهم برای خرید یخچال قصابی ویترینی

یخچال‌های ویترینی امروزه سهم عمده‌ای در فروشگاه‌های مواد غذایی و خوراکی دارد. در این بین قصابی‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز مدتی است که به استفاده از یخچال‌ قصابی ویترینی تمایل نشان می‌دهند. این یخچال‌ها به صورت ایستاده یا خوابیده طراحی شده، به طور معمول از هر دو طرف دارای شیشه سکوریت هستند؛ که ظاهری شیک به فروشگاه داده و محصولات گوشتی و پروتئینی را در دید مشتری قرار می‌دهد. یخچال‌های قصابی در طرح‌ها و اندازه‌های متفاوتی ساخته می‌شوند. برای خرید یخچال ویترینی برای قصابی خود لازم است موارد مهمی را در نظر بگیرید. در این مقاله قصد داریم درباره‌ی همین نکات مهم در خرید یخچال قصابی صحبت کنیم.

نکات مهم برای خرید یخچال قصابی ویترینی
نکات مهم برای خرید یخچال قصابی ویترینی

آشنایی با یخچال قصابی و اهمیت آن

محصولات گوشتی در دسته محصولات غذایی حساس به دما دسته بندی می‌شوند. بافت پروتئینی گوشت حیوانات به خاطر رطوبتی که دارد، و همچنین به خاطر اینکه منبع غذایی خوبی به حساب می‌آید، محیط مناسبی برای رشد میکروب‌ها و باکتری‌ها محسوب می‌شود. نکته اینجاست که رشد این میکروارگانیسم‌ها تابع دما و میزان رطوبت موجود در هواست. به همین خاطر است که برای نگهداری طولانی مدت آن باید از یخچال فریزرها استفاده کرد. اهمیت وجود یخچال در قصابی‌ها از همین‌جا روشن می‌شود.

در اینجا هدف ما بحث کردن درباره‌ی یخچال‌های ویترینی است. اما اگر علاقه‌مند هستید که کمی بیشتر درباره‌‌ی یخچال‌های قصابی بدانید و با انواع آن آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی «با مشخصات یخچال‌های قصابی آشنا شوید» را در سایت کاسپین صنعت مطالعه کنید.

دلیل محبوبیت این نوع یخچال چیست؟

یخچال‌های قصابی در انواع و طرح‌های متفاوتی تولید می‌شوند؛ که محبوب‌ترین نوع آن یخچال قصابی ویترینی است. محبوبیت این محصول نسبت به طرح‌های دیگر به دلایل زیر است:

 

  • داشتن ظاهری شیک

در ساخت یخچال‌های ویترینی اغلب از ورقه‌های استیل و شیشه‌های نشکن و شفاف (سکوریت) استفاده می‌شود؛ که ظاهری شیک به فروشگاه شما می‌بخشد.

 

  • در دسترس قرار دادن محصولات گوشتی و پروتئینی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

در فروشگاه‌های زنجیره‌ای انتخاب محصول بر عهده خریدار است. طراحی یخچال‌های ویترینی به نحوی است که این دسترسی را به خوبی برای خریدار ایجاد می‌کند.

  • اشغال کردن فضای کمتر در فروشگاه‌های کوچک شهری

در شهرهای کوچک فضای فروشگاهی قصابی‌ها محدودتر از فروشگاه‌های زنجیره‌ای است. به همین خاطر هرچقدر که یخچال خریداری شده فضای کمتری را اشغال کند، برای خریدار ارزش بیشتری دارد.

 

  • توانایی تولید در طراح‌های متفاوت

یخچال‌های ویترینی مناسب برای قصابی‌ها در طرح‌های متفاوتی تولید می‌شوند. از یخچال‌های لاشه‌ای گرفته تا یخچال‌های قفسه بندی شده.

 

  • ظرفیت بالای نگهداری محصولات

برخلاف ظاهر کوچک‌تری که یخچال‌های ویترینی دارند، اما جهت ذخیره‌سازی محصولات گوشتی فضای بالایی را در اختیار صاحبان فروشگاه قرار می‌دهند. ضمن اینکه استفاده از یخچال‌های طبقه بندی شده می‌تواند این ظرفیت را افزایش دهد.

 

  • ظرفیت سرمایشی مناسب

یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها در خرید یخچال قصابی ظرفیت سرمایشی مناسب آن است. یخچال‌های قصابی ویترینی ظرفیت سرمایشی بالایی دارند؛ که آن‌ها را برای نگهداری از محصولات پروتئینی و گوشتی به گزینه‌ای ایده آل تبدیل می‌کند.

 

نکات خرید یخچال ویترینی مناسب برای قصابی‌ها

تا اینجا با دلایل محبوبیت یخچال قصابی ویترینی آشنا شده‌ایم. حالا بحث را با این موضوع جلو ببریم که اگر قصد خرید یک یخچال ویترینی مناسب برای نگهداری محصولات گوشتی را داشته باشیم، باید چه مواردی را در نظر بگیریم. نکته‌ی دیگر اینکه شرکت‌های تولیدکننده یخچال‌های صنعتی، می‌توانند سفارش‌های ویژه‌ی شما را نیز دریافت کنند. برای مثال اگر به دنبال یخچالی با ظرفیت و اندازه‌ی متفاوت هستید نیز می‌توانید با شرکت تولیدکننده مکاتبه کرده، مطابق با درخواست خود یخچال مناسبتان را تحویل بگیرید. حال با این مقدمه به سراغ مهم‌ترین نکات در خرید یا سفارش یخچال ویترینی خواهیم رفت.

 

 

نکات مهم برای خرید یخچال قصابی ویترینی
نکات مهم برای خرید یخچال قصابی ویترینی

 

اندازه‌ی یخچال قصابی ویترینی

مهم‌ترین ملاک انتخاب برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین فروشگاه‌های قصابی کوچک، ظرفیت و اندازه‌ی یخچال ویترینی است. این یخچال‌ها در ابعاد متفاوتی در دسترس هستند. انتخاب نوع یخچال و ابعاد آن بستگی به فضای فروشگاهی شما و ظرفیت فروش شما دارد.

اجازه دهید بحث را با یک مثال جلو ببریم. فرض کنیم که برای یک فروشگاه قصابی شهری به دنبال یخچال ویترینی هستیم. قبل از اینکه اقدام به انتخاب و خرید یخچال کنیم، باید ببینیم که میزان فروش این فروشگاه قصابی به صورت روزانه یا هفتگی چقدر است؟ قرار است محصولات گوشتی را برای چه مدتی ذخیره کند؟ و با توجه به این‌ها به چه یخچالی و با چه ظرفیتی نیاز دارد؟

حال این مثال بالا را بگذارید در کنار یک فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ. در فروشگاه‌های زنجیره‌ای میزان فروش بیشتر بوده، در نتیجه میزان گوشتی که باید ذخیره شود نیز بیشتر خواهد بود. به همین خاطر مشخص است که به یخچال قصابی ویترینی بزرگ‌تری و با ظرفیت ذخیره‌سازی بالاتری نیاز خواهید داشت.

 

ظرفیت سرمایشی یخچال ویترینی و دمای عملکردی آن

یخچال‌های ویترینی نیز به مانند سایر یخچال‌های صنعتی در دو نوع یخچال‌های زیر صفری و بالای صفری تولید می‌شوند. انتخاب نوع یخچال بستگی به نوع محصولی دارد که در آن نگهداری می‌شود. برای مثال اگر قرار است محصولات گوشتی منجمد را در یخچال نگهداری کنید، به طبع نیاز به یک یخچال زیر صفری دارید. اما اگر هدفتان عرضه‌ی محصولات گوشتی گرم است؛ بهترین انتخاب یک یخچال بالای صفری است.

نکته‌ی دیگر در این بحث ظرفیت سرمایشی یخچال است. بین ظرفیت سرمایشی یخچال و ابعاد و ظرفیت نگهداری آن نیز باید یک تناسب صحیحی وجود داشته باشد. پایین بودن ظرفیت سرمایشی یخچال از حد متعادل آن منجر به بالا رفتن دمای محصولات خواهد شد؛ که نتیجه‌ی آن فاسد شدن و از دست رفتن کیفیت محصولات است. همچنین خریداری یک یخچال با ظرفیت سرمایشی بالا اگرچه خیالتان را از خطرات احتمالی راحت می‌کند، اما به معنای صرف هزینه‌ی اولیه اضافی در هنگام خرید یخچال قصابی ویترینی است.

 

 

نوع طراحی یخچال ویترینی قصابی

یخچال‌های که در قصابی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسته به نوع محصول دارای طراحی‌های متفاوتی هستند. در قصابی‌هایی که گوشت گرم می‌فروشند، یخچال‌های قصابی ویترینی به چنگک‌های نگهداری لاشه مجهز هستند. درواقع طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که بتوان چندین لاشه را به راحتی در داخل آن آویزان کرد. به این دسته از یخچال‌های ویترینی اصطلاحاً یخچال قصابی لاشه خور نیز می‌گویند.

در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین قصابی‌های مرکزی و بزرگ، ممکن است محصولات گوشتی به صورت بسته بندی شده و آماده به فروش برسند. در این صورت دیگر به چنگک آویزان کردن لاشه نیازی نخواهد بود. به جای آن می‌توان یخچال را به صورت طبقه‌بندی طراحی کرد. که ظرفیت نگهداری بیشتری را به یخچال می‌بخشد.

برخی از یخچال‌های ویترینی نیز ترکیبی از این دو نوع طراحی را در کنار هم دارند. به نحوی که در آن‌ها فضایی برای آویزان کردن لاشه در نظر گرفته شده و بخش دوم نیز طبقه‌بندی شده و برای نگهداری محصولات بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

قیمت یخچال ویترینی برای قصابی‌ها

قیمت یخچال قصابی ویترینی تابع موارد بسیاری است. از نوع کمپرسور و سیستم سرمایشی یخچال گرفته تا جنس و طراحی بدنه، ظرفیت سرمایشی، ابعاد و اندازه‌های یخچال و مواردی از این دست، می‌توانند روی قیمت نهایی یخچال انتخابی شما تأثیرگذار باشند. نکته‌ی مهم در خرید یک یخچال مناسب اینجاست که بتوانید هزینه‌های خرید خود را تا حد مناسبی بهینه کنید. اینکه بتوانید یخچالی متناسب با ظرفیت فروش خود و نوع محصولات خود خریداری کنید.

با این وجود پیشنهاد ما این است که از خرید یخچال‌های دست دوم یا یخچال‌هایی که به طرز مشکوکی ارزان‌ قیمت‌تر از بازار هستند، خودداری کنید. زیرا در اغلب موارد با اینکه هزینه‌ای را متحمل شده‌اید، اما یخچالی که خریداری کرده‌اید، جوابگوی نیاز شما نیست و اگر هم کمی بدشانس باشید، در آینده دردسرهایی مثل تعمیر و خرابی روی دستتان خواهد گذاشت.

 

جمع‌بندی

یخچال قصابی ویترینی در دسته بندی یخچال‌های صنعتی قرار می‌گیرد. این یخچال‌ها در دو نوع یخچال‌های زیر صفری و بالای صفری طراحی و تولید می‌شوند. در ساخت یخچال‌های ویترینی از شیشه‌های سکوریتی و شفاف استفاده خواهد شد، که ظاهری شیک به فروشگاه داده، به خریدار نیز این اجازه را می‌دهد که محصولات موجود در یخچال و کیفیت آن را ببیند. خریداران یخچال‌های ویترینی برای نگهداری محصولات گوشتی در قصابی‌ها و همچنین فروشگاه‌های زنجیره‌ای استفاده می‌شوند. برای خرید این محصول لازم است نکات مهمی را در نظر بگیرید. ظرفیت سرمایشی یخچال، ابعاد و اندازه‌های یخچال ویترینی، شکل طراحی آن و قیمت نهایی محصول از جمله مهم‌ترین ملاک‌های انتخاب در این زمینه است.‌

کاسپین سرما در خدمت شما مشتریان عزیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!